mahas
13 بهمن 1401 - 11:21

سرمایه‌گذاری ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی در اجرا طرح‌های اقتصادی استان بوشهر

استاندار بوشهر با اشاره به افتتاح و آغاز ساخت طرح‌های عمرانی و اقتصادی در ایام دهه فجر گفت: در این ایام با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ هزار میلیارد تومان طرح‌های اقتصادی استان بوشهر افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، احمد محمدی‌زاده صبح امروز در آغاز ساخت اسکله بندر تجاری بوالخیر تنگستان با تبریک ایام‌الله دهه فجر و با بیان اینکه در رژیم منحوس پهلوی خیانت‌های بسیاری به مردم شد، اظهار داشت: در رژیم پهلوی استان بوشهر از امکانات اولیه آب، راه، برق، مسکن مناسب و دیگر ظرفیت‌ها بی‌بهره بود و مردم با سختی و مشکل زندگی می‌کردند.

وی با بیان اینکه قیام مردمی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) تغییر و تحول شگرف در ایران ایجاد کرد، گفت: در 44 سال گذشته با وجود انواع جنگ نظامی، اقتصادی، تهاجم فرهنگی، اجتماعی و توطئه‌های فراوان علیه ملت ایران، ولی تحولات مهمی در بخش‌های مختلف ایجاد شده است.

استاندار بوشهر به اشاره به اینکه زیرساخت‌های لازم در بخش‌های مختلف توسعه یافته گفت: در دولت انقلابی و جهادی آیت‌الله رئیسی در دوران جنگ اقتصادی طرح‌های مهم و قابل توجهی اجرا و افتتاح شده که این مهم همواره روزافزون است.

محمدی‌زاده افتتاح و آغاز ساخت طرح‌های عمرانی و اقتصادی در ایام‌الله دهه فجر امسال با سرمایه‌گذاری 312 هزار میلیارد تومان در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در این ایام با سرمایه‌گذاری 300 هزار میلیارد تومان طرح‌های اقتصادی افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها در استان بوشهر آغاز می‌شود.

فرش قرمز برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی

وی تنها راه گذر از جنگ اقتصادی را همکاری بخش خصوصی با حمایت دولت مردمی و انقلابی دانست و تصریح کرد: با توجه به جنگ اقتصادی دشمن علیه ملت ایران، بخش خصوصی سربازان خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی محسوب می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه برای 2 گروه فرش قرمز پهن می‌شود گفت: خانواده معظم شهدا، ایثارگران، پیشکسوتان جهاد و شهادت و رزمندگانی که در 8 سال دفاع مقدس در برابر دشمنان ایستادند و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به‌عنوان سربازان جبهه جنگ اقتصادی مورد حمایت و پشتیبانی قرار می‌گیرند و برای آنان فرش قرمز پهن می‌شود.

محمدی‌زاده با  اشاره به پیروزی ملت ایران در جنگ اقتصادی علیه دشمنان خاطرنشان کرد: با تلاش‌های انجام شده و اجرا برنامه‌ها در جنگ اقتصادی به پیروزی می‌رسیم که از هم اکنون با اجرا و افتتاح پروژه‌های اقتصادی آشکار شده است.

رشد 5 برابری پروژه‌های اقتصادی استان بوشهر

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر نیز با تشریح فعالیت‌های اقتصادی به برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر پرداخت و با بیان اینکه در ایام الله دهه فجر پروژه‌های مختلفی در سطح استان افتتاح و آغاز عملیات آن‌ها آغاز می‌شود اضافه کرد: در مجموع امسال عملیات اجرایی پروژه‌های اقتصادی نسبت به سال گذشته رشد 5 برابری داشته است.

علی باستین با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذاری در استان رشد قابل توجهی یافته عنوان کرد: از مجموعه 312 هزار میلیارد تومان پروژه‌های افتتاحیه و آغاز عملیات اجرایی استان بوشهر، 300 هزار میلیارد تومان آن در حوزه اقتصادی است.

وی با بیان اینکه با اتمام پروژه‌های اقتصادی 18 هزار شغل پایدار در نقاط مختلف استان بوشهر ایجاد می‌شود گفت: بندر تجاری بوالخیر از جمله بنادر تجاری مهم استان بوشهر است و از آنجا که توسعه اسکله‌های بنادر یکی از راه‌های توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار است که این اسکله نقش مهمی در رونق اقتصادی دارد.

سرمایه‌گذاران 23 میلیارد تومانی در ساخت اسکله بندر تجاری بوالخیر تنگستان

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز با اشاره به آغاز ساخت اسکله بندر تجاری بوالخیر تنگستان تصریح کرد: ساخت این اسکله یکی از مطالبات و درخواست‌های مهم مردم ساحل‌نشین تنگستان است که در این راستا همزمان با ایام‌الله دهه فجر آغاز شد.

محمد شکیبی نسب اضافه کرد: ساخت اسکله شمع و عرشه بندر تجاری بوالخیر به طول 110 متر و با سرمایه‌گذاری هزار و 230 میلیارد ریال آغاز شده است.

افتتاح و آغاز ساخت پروژه‌های تنگستان با اعتبار 3500 میلیارد تومان

فرماندار تنگستان هم با قدردانی از تلاش استاندار و نماینده مردم دشتی و تنگستان در اجرایی شدن اسکله بندر تجاری بوالخیر اضافه کرد: با طرح‌هایی که تدوین شده مطالبات مردم ساحل‌نشین تنگستان محقق می‌شود.

احمد لطفی از افتتاح و آغاز ساخت پروژه‌ها در ایام‌الله دهه فجر در شهرها و روستاهای تنگستان خبر داد و بیان کرد: این پروژه‌ها با اعتبار 3 هزار و 500 میلیارد تومان افتتاح و با عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود که در تاریخ این منطقه بی‌نظیر است.

انتهای پیام/190/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014532