mahas
30 بهمن 1401 - 15:06

آخرین وضعیت مدارس در خوی/ اعتبار ترمیم مدارس آسیب دیده واریز شد

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: فرهنگیان با توجه به نفوذ کلامی و اعتمادی که شهروندان و خانواده ها به آنان دارند لازم است در اقناع سازی و ایجاد آرامش روانی جامعه اهتمام ویژه ای داشته باشند تا زندگی در این منطقه به روال عادی خود بازگردد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، علی مطهری مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی در بازدید از مدارس خوی و روند آموزش در کلاسهای درس این منطقه آموزشی اظهار داشت: آموزش نکات ایمنی به دانش آموزان به هنگام وقوع پس لرزه الزامی است و استفاده از ظرفیت مشاوران متخصص در ایجاد آرامش روانی لازم است همچنان در دستور کار باشد.

وی با بیان اینکه تسریع در امر آموزش حضوری دانش آموزان اصل مهم و اولویت دار برای دستگاه تعلیم و تربیت است ادامه داد: حدود 59 مدرسه کمپ های اسکان اضطراری هستند که انتقال از محل مدارس به سایر اماکن در بازگشایی و آموزش حضوری دانش آموزان تاثیر مستقیم خواهد داشت.

وی اظهار کرد: هماهنگی های لازم با اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان جهت تسریع در روند بازسازی، مقاوم سازی و تعمیرات مدارس با آسیب اساسی و نیازمند تخریب انجام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: اعتبار لازم برای بازسازی مدارسی که آسیب جزیی دیده‌اند به تعداد ۴۵ مدرسه با 45 میلیون تومان و ۲ مدرسه هرکدام ۵۰ میلیون تومان به ازای هر مدرسه هفته گذشته به حساب آنان واریز شده تا حضور دانش آموزان بدون دغدغه در مدارس صورت پذیرد.

علاوه براین مبالغ اعتبارات ویژه ای نیز به حساب سایر مدارس که آسیب جزئی داشتند واریز شده که اطلاعات آن به زودی اعلام می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در جمع مدیران مدارس و نمایندگان فرهنگیان در شهرستان خوی نیز گفت: با توجه به اهمیت تعلیم و تربیت آموزش و پرورش در شرایط بحرانی هم به هیچ وجه تعطیل نمی شود و روند آموزش همواره پیگیری می شود.

علی مطهری با قدردانی از فرهنگیان که با حضور کامل خود در مدارس موجب افزایش آرامش روانی دانش اموزان شده اند افزود: مدیریت آموزش و مدارس شهرستان خوی به صورت متفاوت در این ایام بوده است و متناسب با شرایط هر بخش و قسمت از شهرستان خوی با توجه به میزان آسیب دیدگی مدارس از زلزله،نوع آموزش از جمله حضوری و غیر حضوری برای آن تعریف شده است‌.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1044888