mahas
13 بهمن 1401 - 14:01

عدالت‌طلبی ویژگی بارز سیره حاکمیتی امام علی(ع) بود

استاندار لرستان با اشاره به اینکه واژگان در بیان توصیف امام علی(ع) ابتر است، گفت: عدالت‌طلبی ویژگی بارز امیرالمؤمنین(ع) در حکومت‌داری بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، فرهاد زیویار ظهر امروز در دوازدهمین همایش ملی سیره علوی لرستان که در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: ابعاد شخصیتی حضرت علی(ع) قابل‌ توصیف نیست و بیان ویژگی‌های این حضرت در زبان علما، شعرا و حکمای مسلمان و غیرمسلمان در حد شمه‌ای بیش نیست.

وی با بیان اینکه امام علی(ع) در تمام دوران زندگی خود در حال عبادت بود، افزود: ما توفیق پیدا کرده‌ایم که در مکتب حضرت علی(ع) پرورش یافته‌ایم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه واژگان در بیان توصیف امام علی(ع) ابتر است، عنوان کرد: اندیشمندان طول تاریخ در برابر شخصیت والای امیرالمؤمنین(ع) سر تعظیم فرود آورده‌اند.

وی با اشاره به شخصیت والای امام علی(ع) در میان متفکران جهان غرب بیان کرد: اندیشمندانی مانند جرجی زیدان، جرج جرداق و ویل دورانت بر شخصیت ممتاز امیرالمؤمین(ع) صحه گذاشته‌اند.

زیویار با بیان اینکه امام علی(ع) شهید عدالت خودش شد، گفت: امیرالمؤمنین(ع) حتی در برخورد با دشمنان نیز با حسن خلق و سخاوت رفتار می‌کرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه شناخت حضرت علی(ع) کاری دشوار است و در زبان هیچ کسی نمی‌گنجد، تصریح کرد: ما به‌عنوان شیعه در زیر عَلم حضرت علی(ع) قرار گرفته‌ایم.

انتهای پیام/644/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014972