mahas
26 دی 1401 - 15:00

نگاه جزیره‌ای در حوزه مدیریت مصرف بهینه انرژی ناکارآمد است/ اقدامات هماهنگ برای توزیع سوخت در مناطق مختلف استان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: نگاه جزیره ای در حوزه مدیریت مصرف بهینه انرژی ناکارآمد بوده و تعامل و هم افزایی نهادهای مسوول در این زمینه ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، جبارعلی ذاکری ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، اظهار کرد: ‌پیش بینی شرایط خاص در جامعه و آماده باش برای مواجهه با حوادث خاص مستلزم اتخاذ تدابیر مشخص و مدون است.
 
وی با اشاره به مشکلات ناشی از برودت هوا در تامین انرژی مورد نیاز، افزود: همه تلاش ما در مدیریت مصرف بهینه انرژی این است که به گونه‌ای امور را پیش ببریم که قطعی انرژی پیش نیاید و در عین حال تولید هم متوقف نشود.
 
ذاکری افزود: فرهنگ سازی از الزامات مدیریت مصرف بهینه انرژی و تحقق آن نیازمند هم افزایی و اهتمام مضاعف رسانه هاست.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: نگاه جزیره ای در حوزه مدیریت مصرف بهینه انرژی ناکارآمد بوده و تعامل و هم افزایی نهادهای مسوول در این زمینه ضرورت دارد.
 
وی با اشاره به انجام اقدامات هماهنگ برای توزیع سوخت در مناطق مختلف استان، بر لزوم آماده کردن اماکن عمومی برای استفاده مردم در شرایط خاص و اضطراری تاکید کرد.
 
ذاکری با بیان اینکه تلاش می کنیم با انجام پیش بینی های لازم مجموعه وزارت نیرو و مردم را در مصرف بهینه انرژی کمک‌ کنیم، افزود: انجام اقدامات پیشگیرانه نیز در راستای تسهیل رفاه مردم در روزهای سرد است.
 
وی با تاکید بر اینکه هر گونه قطعی احتمالی برق و گاز در بخش صنعت با اطلاع رسانی قبلی باید انجام گیرد، افزود: قطعی برق و گاز در این شرایط به معنای سلب امتیاز از مشترک نیست، بلکه اقدامی در راستای مدیریت مصرف انرژی تا بازگشت به شرایط عادی است.
 
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی درباره تعطیلی دانشگاه ها نیز گفت: بدیهی است که با توجه به هزینه و بار مالی دانشگاه ها، تعطیلی در این حوزه معطوف به بخش اداری و تاکید بر تداوم برگزاری امتحانات آنهاست.
 
وی همچنین بر لزوم نظارت جدی بر نحوه عملکرد سیستم گرمایشی ادارات و سازمان ها و مراکز آموزشی تاکید کرد.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه بر آمادگی تمام دستگاه های امدادی و نظامی و انتظامی و عملیاتی تا تداوم وضعیت جوی استان تاکید کرد و گفت: بر اساس گزارش هواشناسی تا پایان هفته، دمای هوا افزایش خواهد یافت، اما توده هوای سرد پایدار خواهد بود.
 
محمدباقر هنربر با قدردانی از همکاری صمیمانه مردم در مصرف بهینه انرژی، گفت: خوشبختانه رسانه ها در فرهنگ سازی مصرف بهینه تلاش زیادی کردند و ادامه این روند ضرورت دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به برودت هوا و نفوذ هوای سرد، در راستای مدیریت بهینه مصرف حامل های انرژی مقرر شد اعضای ستاد بحران برای مدیریت شرایط و تامین مواد گرمازا و سوخت آمادگی کامل داشته باشند.
 
حمید منجم، مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی هم با تاکید بر وحدت عمل نیروهای امدادی تحت فرماندهی ستاد مدیریت بحران استان، گفت: آمادگی کامل برای مواجهه با شرایط افت فشار گاز در مناطق استان داریم.
 
در این جلسه بر آمادگی بسیج با هماهنگی سازمان های امدادی برای هر نوع کمک رسانی به مردم و لزوم کاهش فعالیت سیستم گرمایشی ادارات تاکید شد.
 
همچنین اعلام شد طی دیروز گاز ۴۷ واحد در سطح استان به دلیل بی توجهی به هشدارهای کاهش فعالیت سیستم گرمایشی قطع شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 980624