mahas
13 بهمن 1401 - 21:18

۶۰ اردوگاه اسکان اضطراری در خوی دایر شد/اسکان ۹۸هزار نفر

ارومیه - رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: بعد از وقوع زمین لرزه شنبه شب در خوی اسکان اضطراری از ساعات اولیه آغاز شد و هم اکنون ۶۰ اردوگاه ایجاد شده و ۹۸ هزار نفر اسکان داده شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، پیرحسین کولیوند پنجشنبه شب در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی کشور در خوی افزود: از استاندار جهادی و عملیاتی آذربایجان غربی تشکر می‌کنم که به درستی مدیریت کرده و تصمیمات درستی گرفته شده است، پس از وقوع زلزله، در کمتر از ۵ ساعت جستجو و نجات را در ۷۲ روستا به اتمام رسانیدم.

وی با بیان اینکه برخی از افراد از نگرانی پس لرزه‌ها در کمپ‌ها و چادرها اسکان یافته‌اند، اظهار کرد: هم اکنون ۶۰ اردوگاه ایجاد شده و ۹۸ هزار نفر اسکان داده شده‌اند.

کولیوند خاطرنشان کرد: پس‌لرزه‌ها باعث اضطراری مردم شده و تا پایداری شرایط در خدمت مردم هستیم و هر چه در توان داریم انجام خواهیم داد. در حال حاضر تقریباً آنچه که مردم نیاز داشته‌اند، مهیا شده است.

۶۰ اردوگاه اسکان اضطراری در خوی دایر شد/اسکان ۹۸هزار نفر

رئیس جمعیت هلال احمر در پاسخ به سوالی در خصوص توزیع نامناسب اقلام امدادی در روزهای ابتدایی بعد از وقوع زمین لرزه اظهار کرد: علت برخی نواقص دخالت افراد غیرمسئول است، در کنار مردم تا پایداری شرایط هستیم و از صبوری مردم قدردانی می‌کنیم.

کولیوند با بیان اینکه امدادگران ما بی مزد و بی منت با کار جهادی و با جان و دل کار می‌کنند، گفت: از همان دقیقه اول رئیس جمهور دستور امدادرسانی کامل را صادر کردند.

وی در خصوص پاسخ به سوالی در زمینه رد درخواست کمک‌های امدادی از سوی کشور ترکیه افزود: ترکیه به صورت رسمی هیچ درخواستی برای کمک به زلزله زدگان شهرستان خوی نداشته است.

کولیوند با بیان اینکه کمک‌های مردمی روسیه در حال ارسال به ایران است، افزود: بدخواهان نظام به دنبال این مطالب هستند تا فضا را ملتهب کنند و از این فرصت نیز برای عناد به ملت ایران استفاده می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015801