mahas
19 اسفند 1401 - 10:55

برگزاری جشنواره استانی آوای انتظار با محوریت بناب/ موسیقی عاشیقلار مملو از خداپرستی و ائمه دوستی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری جشنواره استانی آوای انتظار خبر داد و گفت: سعی می کنیم سال بعد این جشنواره را به صورت استانی و با محوریت شهرستان بناب برگزار کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، سیدمحمدحسین بلاغی امروز در اختتامیه هفدهمین جشنواره موسیقی آوای انتظار بناب اظهار داشت: امروز مبدا همه تحولات جهانی بر مبنای موضوع مهدویت است و هر آنچه در جهان رخ می دهد در حقیقت تقابل یاران و انصار و مصلحان و منتظران مهدی موعود در تقابل با دشمنان و مستکبران است و هر جنگ و هر تفرقه ای در هر جای از جهان منبعث از این بحث است.

وی خاطرنشان کرد: چون منافع عده ای با ظهور مهدی موعود و مصلح جهانی به خطر می افتد، صده‌ها، قرن ها و سالهاست که برای مقابله با این مصلح جهانی تلاش می‌کنند و در این بین ایران اسلامی یکی از پایگاه های اصلی جریان مهدویت است و تجلی این مهم در جریان فرهنگ و هنر کشورمان بی نظیر و ستودنی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: فعالان حوزه فرهنگ و هنر برای ایجاد آرمان شهر مهدوی و استقبال از مصلح جهانی و آماده سازی جامعه برای استقرار نظام عدالت و قسط در حال تلاش هستند و موسیقی محلی و فولکلور ما در قالب هایی چون عاشیقی نیز در این مسیر حرکت می کند.

وی امیدآفرینی و آماده سازی جامعه برای پذیرش مصلح جهانی را مهمترین رسالت هنرمندان دانست و گفت: خوشبختانه هر آنچه در موسیقی عاشیقی شاهد هستیم، مملو از خداپرستی و ائمه دوستی و دیدگاهی مبتنی بر نظم نوین جهانی است چرا که رهبری گفتند خود را برای این نظم نوین جهانی آماده کنید و بدون شکل این اتفاق خواهد افتاد.

بلاغی از برگزاری جشنواره استانی آوای انتظار نیز خبر داد و اظهار داشت: سعی می کنیم سال بعد این جشنواره را به صورت استانی و با محوریت شهرستان بناب برگزار کنیم که البته این جشنواره علاوه بر ماهیت اجرایی باید خروجی ملموسی نیز داشته باشند و تلاش می کنیم موسیقی های اجرا شده با همکاری انجمن موسیقی و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب یک آلبوم با موضوع مهدویت منتشر و در فرم هایی چون کلیپ و نماهنگ مورد استفاده ثانوی قرار گیرند.

پایان پیام/ ۶۰۰۳۶

منبع: فارس
شناسه خبر: 1084156