mahas
13 اسفند 1401 - 19:35

توزیع ۳۰۰ هزار اصله نهال در آذربایجان‌شرقی

تبریز-مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌شرقی از توزیع ۳۰۰ هزار اصله نهال در استان به مناسبت هفته منابع طبیعی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیروس داوودی ظهر امروز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته منابع طبیعی، اظهار کرد: ۳۰۰ هزار اصله نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی در سطح آذربایجان‌شرقی توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: به مناسبت هفته منابع طبیعی خدمت نماینده محترم ولی فقیه در استان خواهیم رسید و به صورت نمادین نهالی غرس خواهیم کرد. همچنین با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی مراسم گرامیداشت هفته منابع طبیعی و نهال‌کاری انجام خواهد پذیرفت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌شرقی با تاکید بر نقش آموزش و پرورش و دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان کشورمان در حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی افزود: همکاران ما در اداره ترویج و جلب مشارکت‌های مردمی به بهانه هفته منابع طبیعی میهمان مدارس، معلمان و دانش‌آموزان عزیز هستند تا درباره اهمیت حفظ و حراست از منابع طبیعی با این عزیزان گفت‌وگو و دانش افزایی کنند.

داوودی خاطرنشان کرد: برنامه زنگ درختکاری با حضور دانش‌آموزان و اولیای محترم‌شان و نیز معلمان گرامی به مناسبت فرارسیدن هفته منابع طبیعی برگزار خواهد شد.

وی به نقش تشکل‌های مردم نهاد زیست محیطی در حفظ و حراست از طبیعت و محیط زیست اشاره کرد و متذکر شد: تشکل‌های زیست‌محیطی نقش مهمی در فرهنگ‌سازی برای حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست در جامعه دارند و ما نه تنها در هفته منابع طبیعی، بلکه در تمام هفته‌های سال به کمک‌های این عزیزان نیاز داریم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌شرقی همچنین به اجرای طرح بزرگ مردمی کاشت یک میلیارد درخت اشاره و تصریح کرد: این طرح همزمان با هفته منابع طبیعی به صورت رسمی کلید می‌خورد و ما در اسفندماه به صورت انبوه و با مشارکت مردم در سطح عرصه‌های مختلف استان اقدام به نهال‌کاری خواهیم کرد.

داوودی در پایان از رسانه ملی، رسانه‌های مکتوب و مجازی به عنوان بازوان توانای فرهنگ‌ساز یاد کرد و بیان داشت: از همه رسانه‌ها برای کمک به اجرای این طرح بزرگ و مردمی دعوت می‌کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1072651